Мастурбація: запитання і відповіді

Мастурбація: запитання і відповіді

– А це правда, що від мастурбації можна померти?
– Від мастурбації пеніс може стати кривим?
– А я читав, що від мастурбації можна осліпнути.
– Волосся на долонях точна не виросте у тих, хто мастурбує?

Відповідь на все чотири питання – звісно, ні.

Це лише частина міфів, які чують наші лекторі під час зустрічей з підлітками. На кожній лекції для хлопців мастурбація входить в трійку тем, які найбільш їх цікавлять і турбують.

Наш експерт з інтимного здоров'я, сексолог Олександр Никифорук на своїх лекціях для школярів допомагає їм позбутися страхів і омании щодо мастурбації. В команді ГО "Дівчата" Олександр – найефективніший викривач численних міфів про сексуальне самозадоволення.
Бажаєте слідкувати
за нашими оновленнями?
Бажаєте слідкувати за нашими оновленнями?
Найбільше полегшення в аудиторії хлопчиків-підлітків можна спостерігати, коли Олександр називає їм цю цифру: 30. Саме така кількість актів мастурбації на добу вважається ознакою серйозної залежности. Почувши це, хлопці голосно, з очевидним полегшенням видихають і радісно регочуть.

Ми попросили Олександра Никифорука викрити найпоширеніші міфи підлітків (і дорослих також) щодо мастурбації:

– На кожній лекції я переконую підлітків, що мастурбація – це не збочення й не хвороба. Самозадоволення є нормою здорового розвитку людини, якщо не перетворюється на форму залежності.

Ознаки залежности:
  • надмірна кількість актів мастурбації (понад 30 на добу);
  • окрема підготовка до мастурбації, з прелюдією, створенням атмосфери, попереднім обміркуванням;
  • символічне прив'язування до дня, місця, часу та способу мастурбації.
Мастурбація – найдоступніша, безпечна і контрольована людиною форма сексуального життя. Міфи про неї походять ще з тих часів, коли з самозадоволенням боролися на соціальному, культурному і навіть медичному рівнях. Є жарт, що футбол виник як спосіб відучити хлопців гратися руками.

Сьогодні ми спостерігаємо небезпечну маркетингову тенденцію – вироблення комплексу неповноцінності, тобто неможливість бути супергероєм. Наприклад, таке питання від підлітків: супергерой мастурбує чи ні?

Ще декілька поширених міфів, які я чую від школярів, і не тільки від них, але й від дорослих людей.

Міф 1:
Люди у стосунках не мастурбують.

Відповідь:
Звісно, мастурбують, в тому числі в самих вдалих сексуальних стосунках. Мастурбацію не є заміною партнерських відносин. Це самостійна форма сексуального задоволення, яка не впливає на партнерські відносини та не вимагає виправдання.


Міф 2:
Надмірна мастурбація може призвести до еректильної дисфункції чи до зменшення кількості сперми.

Відповідь:
Мастурбація не призводить до еректильної дисфункції. До зникнення бажання сексу з реальним партнером можуть призвести певні фантазії. Об'єм сперми не залежить від мастурбації, а варіюється залежно від умов життя.

Міф 3:
Мастурбація не має жодної користі для здоров'я.

Відповідь:
Мастурбація – важливий засіб тілесного самопізнання і вироблення адекватних сексуальних реакцій. Мастурбація = здоров'я, покращення сну, уваги, зняття фізичної напруги, вироблення ендорфіну.

Міф 4:
Мастурбують тільки чоловіки.

Відповідь:
Дійсно, за статистичними дослідженнями, частіше мастурбують чоловіки. Але ця тенденція останнім часом змінюється. Навіть в культурі вживання порноконтенту жінки скоро наздоженуть чоловіків. Жінка, яка ніколи не мастурбувала, може просто не знати своїх індивідуальних особливостей. У партнерському сексі вивчити їх важче, ніж наодинці з собою.

Хоч у сучасних підлітків є вільний доступ до інтернету і необмежені інформаційні ресурси, вони часто не знають, де саме шукати перевірені джерела знань про інтимне, про розвиток свого тіла, про сексуальні стосунки та стереотипи, які вони чують від дорослих. В нашому суспільстві ще немає традиції ходити з підлітками до лікарів та інших спеціалістів, які можуть відповісти саме на такі запитання.

Саме тому ми, в ГО Дівчата, можемо вам допомогти. У нас ви можете замовити лекцію Олександра Никифорука про чоловічу фізіологію та інтимне здоров'я для проведення у вашій школі.
Для цього напишіть на lectures4girls@gmail.com