ГО «Дівчата»
Наша історія

Сторінка перша.
Ми вийшли з пологового будинку.
Історія нашого просвітницького проєкту розпочинається у звичайному пологовому будинку міста Київ у 2016 році. Там одночасно перебуває майбутня засновниця проєкту Юлія Спориш, майбутній слухач лекцій Тарас, її новонароджений син, і майбутня лекторка Наталія Яремчук, лікар-гінеколог, яка приймала пологи у майбутньої засновниці.

Бажаєте слідкувати
за нашими оновленнями?
Бажаєте слідкувати за нашими оновленнями?
Одна з головних героїнь початку нашої історії ніколи не дізнається, яку важливу роль вона відіграла в народженні ГО «Дівчата». А ми вже ніколи не дізнаємось її ім'я. В першій сцені вона мешкає у звичайній післяпологовій палаті звичайного пологового будинку і майже цілодобово скаржиться на життя. Виявляється, що вона абсолютно не готова до вагітности, до будь-яких етапів пологів і до народження дитини. Вона просто не чекала, що в реальності все це буде саме так, і перетворила сама себе на суцільну претензію до людей навколо і до всього світу.

Але наша лікарка Наталія знає, що саме відбувається з героїнею, яка щойно стала мамою вперше у житті. Лікарка вже прийняла багато пологів у таких жінок і навіть написала дисертацію про підготовку до перебування у пологовому будинку. Вона тлумачить Юлії, чого саме не вистачає молодим українкам, щоб бути більш обізнаними та щасливими під час народження їх дітей. Юлія засмучена, схвильована і водночас налаштована рішуче: ця ситуація має змінитися для широкого загалу жінок!

Під час декретної відпустки Юлія Спориш розпочинає серію "Лекцій для дівчаток". Саме такою була перша назва нашого проєкту. А лікарка Наталія Яремчук стала нашою першою лекторкою.

Перші лекції про жіночу фізіологію і здоров'я були організовані для вузького кола її знайомих дівчаток у віці 12-15 років. Часом мами купували їм квітки на лекцію, але доньки не приходили: соромилися або не розуміли, навіщо їм все це потрібно. Але актуальні теми лекцій і захоплені відгуки слухачок поступово робили свою справу: «Лекції для дівчаток» набували популярність.

Важлива зміна сталася з нашим проєктом у 2019 році у доволі екзотичному місці: у літаку з Сінгапуру до Берліну. Під час довгого перельоту наша засновниця прийняла важливе рішення: почати системний збір коштів і створити громадську організацію. Так «Лекції для дівчаток» перетворились на ГО «Дівчата».

Решту 2019 року Юлія Спориш присвятила фандрейзингу – пошуку коштів і партнерів для нових ініціатив. У ГО «Дівчата» з'являлися справжні фанати й донори з першої зустрічі або навіть з першого звернення. Але, звісно, були ті, хто не розумів і не хотів розуміти: навіщо сучасним підліткам бути більш обізнаними про такі інтимні речі, як їх фізіологія та сексуальне здоров'я. На щастя, такі контакти були в меншості.

Тим часом один за одним з'явилися запити на лекції для дівчаток і хлопців від шкіл і батьківських комітетів. Поступово формувалося коло власних лекторів і перших амбасадорів нашої організації.

І саме тоді надійшла весна 2020 року – з пандемією, карантином і забороною публічних заходів офлайн.

На такому несподіваному й драматичному повороті розпочинається друга сторінка нашої історії під назвою «Корона. ЮНІСЕФ. Нові «Дівчата».